Kaip naudoti Betadine® ovules?

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta produkto lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prieš procedūrą pirmiausia kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu arba antiseptiku ir šiltu vandeniu nuplaukite lytinius organus.

Atskirkite vieną ovulę nuo dvisluoksnės juostelės plėšiant per perforacijas ties „V“ įpjova.

Suimkite plastikinius kraštus abiem rankomis ir traukite vieną nuo kito, kad ovulę išimtumėte iš pakuotės.

Prieš naudojimą rekomenduojama sudrėkinti ovulę, kad būtų išvengta vietinio dirginimo ir būtų lengviau įstumti ovulę į makštį.

Įstumkite ovulę kaip galima giliau į makštį. Geriausia tai atlikti vakare, prieš miegą, atsigulus ant nugaros ir pritraukus kojas. Jei atsigulus ant nugaros nėra patogu, procedūrą galima atlikti atsitūpus.

Jei ovulę naudojate ne prieš miegą, rekomenduojama po įvedimo bent 15 minučių pabūti gulimoje padėtyje, kad ovulė spėtų ištirpti.

Pasibaigus šiam laikui, dalis medžiagos gali ištekėti. Tai normalu ir neturi įtakos vaisto poveikiui. Jei reikia, nuvalykite išsiliejusį perteklių servetėle arba nuplaukite šiltu vandeniu. Gydymo metu rekomenduojama naudoti higieninius įklotus.

Gydymo ovulėmis nereikia nutraukti ir jį galima tęsti net jei atsiranda menstruacinis kraujavimas.


Gydymo trukmė

Rekomenduojama vartoti po vieną ovulę vieną kartą per parą 7 dienas. Kai infekcinė liga yra įsisenėjusi, gydytojas gali rekomenduoti vaistą vartoti du kartus per parą ir gydyti ilgiau. Jei atsakas į gydymą yra nepakankamas, dėl tolesnio gydymo turite pasitarti su gydytoju.

Esant ūmiam vaginitui 1-2 kartus per dieną 7 dienas

Įsisenėjusiam ir pasikartojančiam vaginitui kartą per dieną 14 dienų