Makšties uždegimas


Makšties uždegimui, kitaip dar vadinamam vaginitu, būdingos išskyros, niežulys, deginimo pojūtis ir skausmas. Vaginito priežastys gali būti sutrikusi normali makšties bakterijų pusiausvyra, infekcija arba atrofinis makšties uždegimas dėl sumažėjusių estrogenų menopauzės metu. Dauguma infekcijų praeina savaime, moterys dažnai net nežino, kad yra užsikrėtusios. Tačiau bakterinės vaginozės dažniausiai savaime nepraeina, todėl gali reikėti gydymo.


Dažniausiai vaginito priežastis yra infekcija, o labiausiai paplitusios ligos formos yra bakterinė vaginozė, makšties kandidozė ir trichomonozė. Vaginito gydymas priklauso nuo to, koks  makšties uždegimas jums nustatytas .


Bakterinė vaginozė. Bakterinė vaginozė atsiranda tuomet, kai sutrinka „gerųjų” ir „blogųjų” bakterijų pusiausvyra. Sveikoje makštyje “gerosios” bakterijos, kitaip dar vadinamos laktobakterijomis, savo kiekiu persveria “blogąsias” bakterijas – anaerobus. Jeigu anaerobinių bakterijų kiekis yra didesnis, sutrinka normali pusiausvyra, kuri sukelia bakterinę vaginozę. Bakterine vaginoze gali sirgti lytiškai aktyvios, tiek ir neaktyvios moterys. Simptomai: baltai pilkos, blogo kvapo išskyros. Kvapas dažnai apibūdinamas kaip žuvies, gali suintensyvėti po lytinių santykių.


Grybelinis makšties uždegimas. Makšties kandidozė, kitaip vadinama pienlige – tai išorinių moters lyties organų ar makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kuris atsiranda pakitus normaliai makšties ekosistemai. Makšties kandidozę dažniausiai sukelia Candida albicans ir Candida non albicans grybelis. Pakitusi natūrali makšties bakterinė flora yra palankiausios sąlygos Candida grybeliams daugintis. Simptomai: niežulys, taip pat gali būti baltos, tirštos išskyros, panašios į varškę.


Trichomonozė. Trichomonozė – yra viena labiausiai užsikrečiamų lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje. Tai lytiniu keliu perduodama liga, kurią sukelia vienaląstis pirmuonis, Trichomonas vaginalis. Šis pirmuonis, nesukeldamas jokių simptomų, paprastai parazituoja vyrų šlapimo takuose, tuo tarpu moterims trichomonozė pasireiškia makštyje. Simptomai: žaliai geltonos, kartais putotos išskyros.


Betadine®

Makšties ovulės 200mg, N14

Nereceptinis vaistinis preparatas.

Ūminės ir lėtinės makšties infekcijos – mišrios infekcijos, nespecifinės infekcijos (bakterinės vaginozės), grybelinės infekcijos, Trichomonas vaginalis infekcijos gydymui.

Padeda atkurti natūralią makšties apsaugą.