DUK

Kas yra vaginitas?

Vaginitas- tai makšties uždegimas, kuriam būdingi tokie simptomai, kaip  pakitusios išskyros, niežulys, blogas kvapas ir skausmas. Dažniausiai vaginitas atsiranda dėl sutrikusio makšties bakterijų balanso arba infekcijos. Vaginito priežastimi taip pat gali būti sumažėjęs estrogenų kiekis menopauzės metu.


				

Kas sukelia vaginitą?

Vaginito priežasčių gali būti įvairių ir dažnai jų būna net ne viena.  Vaginitą gali sukelti grybelis, iš išorės patekusios bakterijos, virusai ar sutrikusi natūrali makšties mikroflora. Makšties uždegimą skatinanatys veiksniai gali būti nusilpęs imunitetas, stresas, antibiotikų vartojimas, netinkamos higienos priemonės ar per dažnas prausimasis. Makšties vaginitą taip pat gali sukelti įvairūs dirgikliai, kaip aptemptos kelnės ar apatiniai, parfumuoti vonios produktai ir kiti produktai mažinantys makšties rūgštinę terpę.


				

Ar lytiniai santykiai gali būti vaginito priežastis?

Vaginitas nėra lytiniu keliu plintanti infekcija. Tačiau seksualinis aktyvumas gali sukelti vaginitą. Natūrali jūsų partnerio lytinių organų chemija gali pakeisti bakterijų pusiausvyrą jūsų makštyje. Retais atvejais gali pasireikšti alerginė reakcija į partnerio spermą. Tam tikrų tipų lubrikantai, prezervatyvai taip pat gali sudirginti ir sukelti vaginitą.

Kokie yra vaginito simptomai?

Vaginito požymiai gali skirtis priklausomai nuo sukėlėjų. Tačiau dažniausiai simptomai apima: niežulys, deginimas ir skausmas vulvoje ar makštyje, skausmas ir diskomfortas lytinių santykių metu, perštėjimas šlapinimosi metu, pakitusios makšties išskyros, blogas kvapas.  Tačiau taip pat įprasta , kad bakterinė vaginizė neturi jokių simptomų.

Kaip gydomas vaginitas?

Apsilankymas pas gydytoją yra geriausias būdas sužinoti ar jūs sergate makšties uždegimu ir  sulaukti tinkamo gydymo. Vaginitas diagnozuojamas konsultacijos metu, atliekant mažojo dubens ir moters lyties organų apžiūrą, vertinant išskyrų pobūdį. Yra paimamas išskyrų iš makšties tepinėlis, arba atliekamas šlapimo tyrimas, kuris siunčiamas laboratoriniam ištyrimui.  Vaginitą išgydyti nėra sudėtinga, svarbu laiku kreiptis į gydytoją. Atsižvelgiant į sukėlėją, parenkamas gydymas. Gydant bakterinę vaginozę, skiriami vietinio ar sisteminio poveikio preparatai (pav., Betadine ovulės), taip pat svarbu atstatyti normalią makšties mikroflorą. Gydant pienligę, skiriamos priešgrybelinės priemonės. Trichomonozė gydoma antibiotikais arba antiseptiniu gydymu povidono jodu. 

 

Ar vaginitas gali pasikartoti?

Net ir po gydymo, vaginitas gali pasikartoti. Jei vaginitu sergate 4 ar daugiau kartų per metus, tai vadinama pasikartojančiu vaginitu. Jei sergate tokiomis ligomis kaip diabetas ir jūsų imuninė sistema nusilpusi, tai gali būti pasikartojančio vaginito priežastimi. Nebaigtas paskirtas gydymas taip pat gali  būti priežastis susirgti pasikartojančiu vaginitu.

Ar norint įsigyti Betadine® makšties ovules reikia recepto?

Ne, Betadine® makšties ovules vaistinėje įsigyti galima be recepto.

Kuriuo paros metu ir kaip naudoti Betadine® makšties ovules?

Rekomenduojama dozė yra 1 ovulė kartą per parą 7 dienas tiek dienos, tiek nakties metu. Tačiau, rekomenduojama ovulę įvesti į makštį prieš miegą, gulint išvengsite nedidelio skysčio tekėjimo. Esant nuolatinėms, užsitęsusioms infekcijoms, leidžiama naudoti du kartus per parą iki 10 dienų.

Vakare, prieš miegą, vandeniu sudrėkintą žvakutę rekomenduojama įdėti giliai į makštį. Gydymo metu patartina naudoti higieninį įklotą.

 

 

Ar galiu tęsti gydymą Betadine® ovulėmis prasidėjus menstruacijoms.

Gydymą Betadine® ovulėmis galima tęsti be pertraukų nustatytą laikotarpį, net ir prasidėjus menstruacijoms.

<< 1 >>