Makšties mikroflora


Makštyje susikuria tam tikra bakterijų ir kitų mikroorganizmų terpė (mikrobiota), kurios sudėtis kinta skirtingais moters gyvenimo etapais. Vienokia bakterijų pusiausvyra būna vaikystėje, kitokia – brandžios moters organizme, dar kitokia – senatvėje. Sveikoje makštyje yra apie pusšimtis skirtingų rūšių mikroorganizmų, kurie sąveikaudami sukuria natūralią sveiką makšties mikroflorą.

Didžiąją mikroorganizmų dalį sudaro laktobakterijos (Dederleino lazdelės/pieno rūgšties bakterijos) – sveikos makšties mikrofloros komponentai. Jos išskiria pieno rūgštį, kuri palaiko rūgštinę makšties terpę ir neleidžia įsivyrauti grybeliams bei anaerobinėms bakterijoms, kurios yra infekcijų sukėlėjai.

Atsiradę nemalonūs simptomai, dažnai signalizuoja mums apie makšties mikrofloros pokyčius. Niežulys, deginimo pojūtis, pakitusios išskyros, skausmas šlapinimosi metu – visi šie simptomai įspėja apie nusilpusią makšties mikroflorą ir riziką susirgti bakterinės ar grybelinės kilmės makšties uždegimu.

Kodėl sutrinka makšties mikroflora?

I. Harmoniniai pokyčia: nėštumas, gimdymas, menopauzė, kontraceptiniai preparatai.

II.Fiziologiniai faktoriai: netaisyklinga higiena, mityba, netinkamų tamponų, paketų naudojimas.

III. Pataloginiai faktoriai: lėtinės ligos, stresas, nuovargis, įvairūs virusai.

IV. Vaistai: antibiotikai, antiseptikai, spindulinė terapija, radioterapija.

Siekiant išlaikyti sveiką makšties mikroflorą

Pirmiausiai turėtumėte pasirūpinti tinkama makšties higiena. Reikėtų apsiplauti tik išorinius lytinius organus, naudojant ne įprastą muilą, bet intymiajai higienai skirtą prausiklį. Dažnai plauti makšties nereikėtų, nes tokiu būdu yra sutrikdoma natūrali mikroflora ir todėl išauga makšties infekcijos rizika ar galimybė susirgti bakteriniu vaginitu. Daugiau apie tinkamą intymią higieną skaitykite…

Vasarą apie makšties uždegimą galvoti norisi mažiausiai. Pasikeitęs oras, mityba, režimas, maudynės įvairiuose vandens telkiniuose yra tai, kas gali būti makšties uždegimo priežastimi.

Patarimai, kurie padės tinkamai pasirūpinti intymia higiena ir išvengti nemalonių makšties uždegimo simptomų.

Betadine®

Nereceptinis vaistinis preparatas.

Padeda atkurti natūralią makšties apsaugą.