Intymi higiena
Makštis yra vienas gausiausiai mikroorganizmų kolonizuotų organų. Didžiąją dalį natūraliai makštyje gyvenančių bakterijų sudaro laktobakterijos, o jų kiekiui sumažėjus, makšties terpė tampa šarmingesnė. Sutrikus intymios zonos mikroflorai, kyla didelė makšties uždegimų rizika.
Pagrindinės intymios zonos priežiūros klaidos
Naudojami muilai, įvairūs prausikliai, dušo želės, kurių pH visiškai netinkamas intymios zonos priežiūrai ir kurie gali būti viena iš priežaščių grybelinės makšties infekcijos atsiradimui. Labai svarbu, kad prausimosi priemonės būtų natūralios ir bekvapės.
Per dažnas makšties plovimas taip pat gali sutrikdyti normalią makšties mikroorganizmų pusiausvyrą, nes lytinių organų gleivinė yra dar labiau šarminama, o kenksmingų bakterijų skaičius padidėja net kelis kartus. Intymias vietas reikėtų plauti rankomis, vandenį pilant iš priekio, kad bakterijos iš tiesiosios žarnos nepatektų į makštį ir nesukeltų uždegimų. Nusiprausus, svarbu gerai nusausinti lyties organus, nes bakterijos greičiau dauginasi drėgnoje aplinkoje.
Betadine®
Makšties ovulės 200mg, N14
Nereceptinis vaistinis preparatas.
Ūminės ir lėtinės makšties infekcijos – mišrios infekcijos, nespecifinės infekcijos (bakterinės vaginozės), grybelinės infekcijos, Trichomonas vaginalis infekcijos gydymui.
Padeda atkurti natūralią makšties apsaugą.
Natūrali makšties mikroflora gali pakisti ir dėl sintetinių apatinių ar naudojamų netinkamų įklotų. Norint sumažinti bakterijų kaupimąsi, patartina rinktis įlotus ir paketus, turinčius anijoninę juostelę. Tokie įklotai ir paketai pasižymi antibakteriniu poveikiu ir sumažina infekcijų rizika.
Sintetinės kelnaitės nesugeria natūralios drėgmės, o tai skatina bakterijų dauginimąsi. Todėl, norint išvengti makšties uždegimų, pirmenybę reikėtų teikti medvilninėms kelnaitėms.