mAKŠTIES INFEKCIJOS

Erzinantis makšties niežėjimas, nemalonus deginimo pojūtis, blogas kvapas, padidėjęs išskyrų kiekis. Tai dažniausi simptomai, kurie vargina, esant makšties uždegimui.

Kas sukelia makšties infekcijas?


Žmogaus organizme gyvena apie 400 – 500 įvairių rūšių bakterijų ir grybelių. Jų galima rasti ir šlapimo bei lytinių organų sistemose. Makštis yra vienas gausiausiai mikroorganizmų kolonizuotų organų, pagal bakterijų tankį tenusileidžiantis tik žarnynui. Makšties infekcijų simptomai skiriasi priklausomai nuo infekcijos pobūdžio, labiausiai paplitusios formos yra bakterinė vaginozė, makšties kandidozė arba pienligė ir trichomonozė.


  • Bakterines infekcijas lemia pakitęs bakterijų skaičius makštyje: Gardnerella vaginalis ir kitų anaerobinių bakterijų pagausėjimas, Lactobacilli sp. bakterijų deficitas. Nors tai nėra lytiškai plintanti infekcija, tačiau lytinio partnerio pasikeitimas gali taip pat paskatinti bakterinės vaginozės atsiradimą. 
  • Grybelinę infekciją arba pienligę, dažniausiai sukelia Candida albicans grybelis. Dėl įvairių priežasčių, spindulinės teterapijos, antibiotikų vartojimo, gali sumažėti tam tikrų bakterijų kiekis makštyje, todėl grybelis gali išvešėti ir sukelti infekciją.
  • Trichomonozė. Makšties infekcija perduodama lytinių santykių keliu. Tai viena labiausiai paplitusių lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje, kurios sukėlėjas – pirmuonis Trichomonas vaginalis.
  • Makšties atrofija išsivysto dėl hormonų pokyčių, estrogenų deficito. Ši būklė paprastai atsiranda po menopauzės, gali išsivystyti ir žindymo metu.
  • Įvairūs dirgikliai. Kūno prausikliai, muilas, kontraceptinės priemonės į makštį, netinkama higiena. Sukelti uždegimą gali ir labai aptempti drabužiai.

Betadine® 

Makšties ovulės 200mg, N14

Pakuotės lapelis ↗