makšties sveikatos tema
gali būti labai asmeniška ir šiek tiek nepatogi. Tačiau kalbėti apie tai būtina, nes atsiradę intymios sveikatos sutrikimai savaime nepraeis, o uždelstas makšties uždegimas gali sukelti didesnes komplikacijas ir ilgesnį gydymą.
Negydomas makšties uždegimas gali sąlygoti nevaisingumą, šlapimo takų uždegimą, pasikartojančius uždegimus, pilvo skausmus. Makšties išskyrų kiekio, konsistencijos, kvapo pokyčiai, skausmingas šlapinimasis, išorinių lyties organų niežulys, deginimas, paburkimas, skausmingi lytiniai santykiai yra simptomai, kurie labiausiai vargina vaginito ir vaginozės metu. Gydymo sėkmė ir trukmė labai dažnai priklauso nuo uždegimo tipo. Pagrindinės makšties uždegimo priežastys yra iš aplinkos į organizmą patenkantys patogenai (trichomonozė, chlamidiozė, gonorėja, virusiniai vaginitai) arba makšties ekosistemos pokyčiai (bakterinė vaginozė, gimdos kaklelio uždegimas, kandidozinis vulvovaginitas, fiziologinis išskyrų pagausėjimas). Makšties uždegimo sukėlėjas nustatomas atlikus būtinus tyrimus. Tačiau labai dažnai moterys savarankiškai pradeda vartoti antibiotikus, kas apsunkina gydymą, nes nustatyti sukėlėją tampa nepalyginamai sunkiau. Todėl pastebėjus simptomus pirmiausia reikėtų kreiptis į gydytoją.
Betadine® makšties ovulės – tai plataus veikimo spektro antimikrobinis preparatas, kurio veiklioji medžiaga joduotas
povidonas veiksmingai naikina daugelį mikroorganizmų, tačiau nesukelia alerginės reakcijos ir rezistentiškumo (pripratimo). Po antiseptinio gydymo Betadine® ovulėmis, vietinės laktobacilos greitai atsistato, todėl nereikia papildomai vartoti probiotikų. Kliniškai įrodytas geresnis lėtinių žaizdų gyjimas dėl veikliosios medžiagos jodo povidono antimikrobinių savybių, kurios palengvina anaerobinės makšties mikrobiotos, susijusios su bakterine vaginoze, naikinimą, o tai leidžia atkurti vietinių laktobacilų kolonizaciją.